Al-Karadáví vyzval k zavraždění Kaddáfího

Ohodnoťte článek

Egyptský islámský teolog šejch Jusúf al-Karadáví (Yusuf al-Qaradawi, يوسف القرضاوي), který stojí v čele Mezinárodního svazu islámských učenců (International Union of Islamic Scholars) a Evropské rady fatvy a výzkumu (European Council for Fatwa and Research) vydal včera náboženské rozhodnutí, v němž vyzval k zabití libyjského vůdce Muammara Kaddáfího (Muammar Qaddafi). „Kdokoliv v libyjské armádě má možnost střelit kulku na Kaddáfího, musí to udělat,“ prohlásil al-Karadáví pro panarabskou televizi Al Džazíra (Al Jazeera).

Náboženský vůdce také vyzval příslušníky libyjských ozbrojených sil, aby „neposlouchali rozkazy k úderům na vlastní lid“ a vyzval libyjské zástupce po světě, aby se zřekli Kaddáfího a jeho režimu.

Al-Karadáví obvinil mezinárodní společenství z mlčení, přestože v Libyi byly během několika hodin zabity stovky lidí.

„Kdyby k takové věci došlo v Izraeli a Evropě, svět by byl na nohou, neodpočíval by,“ dodal. Nebylo jasné, zda islámský radikál hovořil o brutálním potlačení hypotetické arabské rebelie v Izraeli izraelskou armádou nebo o mohutném teroristickém útoku, který zabil Židy. Pokud by snad hovořil o druhé alternativě, řada Izraelců by s ním souhlasila: svět skutečně zůstává nevzrušen příšernými násilnostmi proti Židům.

(IsraelNationalNews.com)

mbs


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Al-Qaradawi: Kill Qaddafi.