Islámská nadace v Praze má na krku trestní stíhání za podvody

Ohodnoťte článek

Dovolujeme si upozornit na článek uveřejněný na webu První zprávy pod názvem Islámská nadace má na krku stíhání za podvody, který informuje o trestním oznámení, které podal český muslim Lukáš Lhoťan na vedení Islámské nadace v Praze. Důvodem je skutečnost, že nadace už 7 let odmítá odevzdat výroční zprávu rejstříkovému soudu, čímž její představitelé zásadním způsobem porušují zákony České republiky.

Lhoťanovu snahu o zprůhlednění hospodaření jedné ze dvou islámských nadací v České republice, přes její účty mohou téci značné sumy peněz z neznámých zdrojů neznámo komu, nutno ocenit.

Úryvek z článku, který stojí za to přečíst si celý:

„Vzhledem ke skutečnosti, že v řídících orgánech a strukturách Islámské nadace v Praze aktivně působí zaměstnanec saúdskoarabské ambasády Fasai Al Hamati, bratranec palestinského prezidenta Mahmuda Abase, Ammar Abbas a místopředseda jediné českým státem registrované muslimské církve Vladimír Sáňka, považuji nedostatky v účetnictví a nedodržování zákonů České republiky za velice závažné,“ prohlásil na adresu vrcholného vedení nejvýznamnějšího českého muslimského spolku Lhoťan. Podle něj mohou být nedostatky v účetnictví úmyslné a mají za cíl zakrýt financování muslimské obce od podezřelých sponzorů, pravděpodobně ze Saudské Arábie.