Palestinský raketový útok na Beer Ševu

Ohodnoťte článek

Arabští teroristé z Pásma Gazy (רצועת עזה) dnes večer odpálili dvě rakety typu Grad na izraelské město Beer Ševa (Be“er Sheva, באר שבע). Obě rakety město zasáhly.

Záchranáři prohledávají oblast. Žádní zranění hlášeni nejsou.

Útok je prvním takového druhu od konce protiteroristické Operace Lité olovo počátkem roku 2009. Je pokračováním rostoucí eskalace terorismu v Gaze. Během Litého olova zasáhli teroristé Beer Ševu sedmkrát a způsobili zranění a značné škody na majetku.

Dnes ráno teroristé z Gazy odpálili 5 min na vojáky a civilisty v Negevu. Izraelské obranné síly odpověděly střelbou a několik teroristů zranili. Jeden z teroristů na následky zranění zemřel.

Zatímco Hamas (Hnutí islámského odporu) zpočátku tvrdil, že zranění teroristé byli ve skutečnosti civilisté sbírající stavební materiál, k zemřelému se k jako svému členu přihlásil Islámský džihád.

Teroristé z Gazy eskalují své útoky na Izrael již několik měsíců. V listopadu poprvé od Litého olova stříleli na Ofakim (אופקים). Útoky na Ofakim a Netivot (נתיבות) pokračovaly i v lednu. Teroristé také začali užívat rakety s fosforovými náložemi.

Počátkem ledna palestinští teroristé stříleli na Aškelon (Ashelon,אשקלון). Zasáhli jen skleníky u města.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Attack on Be“er Sheva; Terrorists Fire Two Rockets