Zachránění chilští horníci na návštěvě v Izraeli nechtějí navštívit tunely pod Západní stěnou

Ohodnoťte článek

Dvacetčtyři z třiatřiceti zachráněných chilských horníků přiletělo ve středu spolu s rodinnými příslušníky na týdenní návštěvu Izraele. Celá skupina přijela na pozvání a náklady Ministerstva turismu.

V Jeruzalémě navštíví Západní stěnu, Staré město, Kneset, Jad Vašem, a mnohé kostely. Dalšími zastávkami během jejich pobytu bude Betlém s Kostelem narození, Masada, Nazaret, Tiberias, Tel Aviv a Jaffo.

S omluvou odmítli horníci návštěvu tunelů pod Západní stěnou, protože po té, kdy byly uvězněni v měděném dole v poušti Atacama poblíž města Copiapó v Chile, mají problém se zdržovat v uzavřených prostorech.

Od 5. srpna 2010 při závalu v dole zůstali po dobu 69 dní uvězněni 700 metrů hluboko pod zemí a příběh jejich osvobození sledoval s napětím celý svět.

Ministr turistiky Stas Misezhnikov řekl, že návštěva horníků v Izraeli nebyla koordinovaná mezi vládami, ale jednalo se o soukromé pozvání ministerstva turismu.

Horníci podle rozhovorů, které poskytli mediím, vidí návštěvu také jako spirituální cestu a příležitost pomodlit se na místech pro křesťany svatých. Většina z horníků jsou katolíci, někteří z nich jsou evangelíci.

(IsraelNationalNews.com)

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Rescued Chilean Miners Avoiding Kotel Tunnels.