Diplomatický problém v Praze

Ohodnoťte článek

V dnešním (neděle, 27. března) vydání izraelského deníku Jediot acharonot ve svém článku informuje Itamar Eichner o zajímavé události. Ve středu, 23. března pořádalo íránské velvyslanectví Praze v jednom ze špičkových pražských hotelů (jméno hotelu se bohužel neuvádí) pro stovky pozvaných hostí slavnostní recepci. Před zahájením slavnosti si íránský diplomat odpovědný za přípravu recepce všiml, že u vchodu do hotelu řadě vlajek cizích států vévodí izraelská vlajka. Íránský diplomat se ihned sešel s generálním ředitelem hotelu, kterého požádal, aby izraelská vlajka, symbol sionistů, byla sundána.

Ředitel hotelu, který je shodou okolností izraelský Arab z Nazaretu, žádost íránského diplomata jednoznačně odmítl s tím, že izraelská vlajka zůstane na svém místě a pokud to Íráncům bude vadit, mohou svou slavnost pořádat v jiném pražském hotelu. Íránský diplomat musel nakonec přijmout podmínky ředitele, a každý, kdo přišel na íránskou recepci, musel projít vedle izraelské vlajky u vchodu do hotelu.

(Nechci být uštěpačný, ale íránským a možná i jiným diplomatům a hostům jistě sousta z bohatého pohoštění v ústech zhořkla).

5 komentářů u „Diplomatický problém v Praze“

  1. Od izraelského Araba z Nazaretu je to velice loyální čin a projev vlastenectví. Nepochybně kategoricky odmítá a s velkým pobouřením kritizuje Itamarský masakr, jakož i jiné předešlé.

Komentáře nejsou povoleny.