Papež přijal kyperského arcibiskupa

Ohodnoťte článek

Chrysostom II. u Benedikta XVI.

Vatikán. Benedikt XVI. dnes (28. 3. 2011 – pozn. Eretz) přijal na audienci arcibiskupa Chrysostoma II., primase pravoslavné církve na Kypru. Jejich rozhovor se, podle informací tiskového střediska Svatého stolce, týkal mimo jiné situace křesťanů na Blízkém východě a náboženské svobody na Kypru. 78% jeho obyvatel se hlásí k pravoslaví.

Benedikt XVI. a Chryzostomos II. se setkali už v červnu roku 2007, kdy přijel pravoslavný primas na návštěvu do Říma, a během apoštolské cesty Benedikta XVI. na Kypr v červnu loňského roku. Ta měla silný ekumenický rozměr, a Svatý otec při té příležitosti zdůraznil „nutnost upevnit vzájemnou důvěru a trvalé přátelství mezi všemi, kdo uctívají jediného Boha“.

Hned po dnešní audienci u Benedikta XVI. se arcibiskup Chryzostomos II. setkal také s vatikánským státním sekterářem, kardinálem Bertonem. V Římě se Chryzostomos zdrží do středy 30. března. Jednat bude také s prefektem Kongregace pro východní církve, kardinálem Sandrim a s předsedou Papežské rady pro jednotu křesťanů, kardinálem Kochem. Setkat se má ještě s předsedou Papežské rady pro kulturu, kardinálem Ravasim a předsedou Papežské rady pro mezináboženský dialog, kardinálem Tauranem.
Chryzostomos II. je kyperským pravoslavným primasem od roku 2006.

(MaS)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Kyperský arcibiskup Chrysostom II. u Benedikta XVI.