Izrael hostil Asijskou fyzikální olympiádu, získal 4 medaile

Ohodnoťte článek

12. Asijská fyzikální olympiáda, Izrael 2011
12. Asijská fyzikální olympiáda, Izrael 2011

Studenti izraelských středních škol Gal Dor (ze střední školy Achada Ha’ama v Petach Tikva) a Assaf Rosen (ze střední školy Moty Gura v Modi’in) získali zlatou, resp. stříbrnou medaili na 12. Asijské fyzikální olympiádě (Asian Physics Olympiad, APhO) středoškolských studentů. Ta se konala za podpory izraelského ministerstva školství počátkem měsíce na Univerzitě Tel Aviv.

Zúčastnili se soutěžící z Číny, Thajska, Vietnamu, Ruska, Hong Kongu, Indonésie, Izraele, Indie, Kazachstánu, Singapuru, Sri Lanky, Tchajvanu a dalších 7 zemí.

Více medailistů než Izrael měly jen Čína, Rusko a Tchajvan.

Uděleno bylo celkem 16 zlatých, 10 stříbrných a 15 bronzových medailí. Poprvé od roku 2003 získal zlatou medaili izraelský soutěžící.

Z izraelských soutěžících získali dále bronzové medaile Gur Peri z Rabinovy střední školy v Mazkeret Batja (Mazkeret Batya) a Ben Akiva Feinstein z Rabinovy střední školy v Modi’in.

Jednalo se o první případ, kdy se Asijská fyzikální olympiáda konala v Izraeli. Prezident olympiády profesor Ming-Juey Lin uvedl, že letošní soutěž byla „nejúspěšnější Asijskou fyzikální olympiádou, která se dosud konala.“

Ministr školství Gideon Saar ocenil úspěchy studentů, když řekl: „Výtečnost bude plnit motor lidského rozvoje a je podmínkou existence nejrozvinutějších a neosvícenějších společností. Vy, studenti, jste vzory pro svoji generaci.“

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel Hosts Asian Physics Olympiad, Wins Four Medals.