Izraelská armáda má první ženu v hodnosti generálmajora

Ohodnoťte článek

genmjr. Orna Barbivaj
genmjr. Orna Barbivaj

Ministr obrany Ehud Barak schválil sérii návrhů na povýšení, které předložil náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil, generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz).

Generálmajor Jair Golan (Yair Golar) bude jmenován velitel Severního velitelství, čímž vystřídá generálmajora Gadiho Eisenkota, který bude pokračovat ve službě na pozici, o níž se rozhodne v blízké budoucnosti.

Brigádní generál Ejal Eisenberg (Eyal Eisenberg) bude povýšen na generálmajora a jmenován do čela Velitelství domácí fronty, kde vystřídá generálmajora Golana.

Brigádní generálka Orna Barbivaj (Orna Barbivay, resp. Barbivai, אורנה ברביבאי) bude povýšena do hodnosti generálmajorky a jmenována ředitelkou Personálního ředitelství (אגף כוח אדם). Nahradí generálmajora Aviho Zamira, který končí službu v Izraelských obranných silách. Dosud byla na ředitelství číslem dva, když byla náčelnicí štábu.

Orna Barbivaj se zapsala do historie již v roce 2005, kdy byla jmenována do čela Oddílů pobočníků (חיל השלישות) a stala se tak první ženou, která v izraelské armádě stála v čele jiné složky, než ženských jednotek.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku IDF Appoints First-Ever Female Major General.