Nový vůdce Al Kajdy má podíl na vraždě Daniela Pearla

Ohodnoťte článek

Daniel Pearl

Egypťan, který byl vybrán, aby se stal hlavou mezinárodní teroristické organizace Al Kajda, je spojován s vraždou židovského novináře Daniela Pearla, který psal pro Wall Street Journal.

Američtí vyšetřovatelé informovali, že Saif al-Adel diskutoval o vraždě židovského novináře s Chálidem Šejchem Mohamedem (Khalid Sheikh Mohammed).

Mohamed, kterého vyšetřovatelé označují zkratkou „KSM“, byl předpokládaným „mozkem“, který stál za synchronizovanými útoky na USA 11. září 2011, kdy bylo zničeno Světové obchodní centrum, došlo k poškození Pentagonu a útok na Bílý dům skončil havárií dvou letadel v Pennsylvanii.

Daniel Pearl byl unesen v pákistánském Karáčí v lednu 2002, když připravoval podklady pro materiál o muslimských teroristech. Ti ho také zavraždili a brutální video ukazující jeho vraždu bylo posláno Al Kajdou západním mediím jako varování.

KSM řekl FBI, že byl vtažen do únosu vysoce postaveným členem vedení Al Kajdy, Egypťanem Saif al-Adelem, který ho přesvědčil, aby se únos uskutečnil jako operace Al Kajdy. Podle informací vyšetřovatelů byl Pearl unesen pákistánskými teroristy.

KSM byl zatčen v Pákistánu roku 2003 a později převezen do amerického vězení na Guantánamu. Později se k vraždě Pearla přiznal .

(IsraelNationalNews.com)

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku 9/11 Mastermind Named as Daniel Pearl’s Killer.