Bývalý vrchní vojenský rabín: Příště teroristy prostě zastřelte

Ohodnoťte článek

rabi Avichaj Roncki
rabi Avichaj Roncki

Teroristé, kteří prolili krev by měli dostat trest smrti, prohlásil dnes bývalý vrchní rabín Izraelských obranných sil rabi Avichaj Roncki (Avichai Rontzki, אביחי רונצקי). V rozhovoru pro Aruc 7 dodal, že pokud je to nutné, mají být terorističtí vrazi zabiti „na bojišti.“

„V mnoha případech není třeba, aby se věc dostala k soudu,“ řekl. Vojáci namísto toho, aby dělali vše pro zajetí živých teroristů, mají prostě střílet „bez toho, že by se věci dávalo příliš publicity,“ vysvětlil rabi Roncki. „V minulosti k tomu docházelo,“ dodal.

Izraelský Nejvyšší soud však rozhodl, že vojáci Izraelských obranných sil musí teroristy zajmout, kdykoliv to je to možné, jinak se jedná o nezákonné zabití.

Pokud se teroristé dostanou k soudu živí, musí jim soud uložit trest smrti, uvedl rabi Roncki. Biblický verš „Krev toho, kdo prolévá krev člověka, člověkem bude prolita“ (Genesis 9:6) se vztahuje na celé lidstvo, dodal.

Tím, že neukládají trest smrti, izraelské soudy ve skutečnosti zvyšují nebezpečí krveprolití, varoval rabi Roncki. Propuštění teroristických zabijáků dává Hamasu a dalším teroristům další lidské zdroje, takže budoucí útoky mají větší pravděpodobnost úspěchu.

Navíc ty, jejichž milovaní zemřeli při útocích, může pohled na svobodně se pohybující vrahy vést k tomu, že se pokusí vzít spravedlnost do vlastních rukou. Rabín dodal, že braní spravedlnosti do vlastních rukou nepodporuje, ale ty, kdo se k němu ze zoufalství uchýlí, chápe.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Rabbi: Next Time, Just Shoot to Kill.