Kanada vypověděla zástupkyni Palestinské autonomie za propagaci války proti židům

Ohodnoťte článek

Zástupkyně palestinské autonomie v Kanadě byla vyzvána, aby opustila zemi. Stalo se tak poté, kdy na svůj účet na Tweeteru umístila odkaz na video, které nabádá k válce s cílem likvidovat židy.

Zástupkyně Palestinské autonomie Linda Sobeh Ali, řekla kanadským médiím, že video které poslala na Twitter s poznámkou – prohlídněte si to (Check this out) – neviděla.

Omluvila se a řekla, že incident byl mezinárodně medializován a zveličen, a to zejména určitými skupinami lobbystů.

Kanadským médiím řekla: „Jsem osoba, která nikdy nebude propagovat nenávist proti nikomu.“ Pokračovala: „Věřím a nepřestanu věřit, že je třeba budovat mosty mezi oběma národy. Opouštím Kanadu s žalem v srdci nad tím, co způsobil tento nešťastný incident.“

Mluvčí kanadského Ministerstva zahraniční John Baird časopisu Globe & Mail sdělil: „Kanada očekává, že Palestinská autonomie se k tomuto vážnému incidentu postaví odpovědně. Rozhodli jsme se, že s touto zástupkyní nebudeme komunikovat, dokud nebude jmenován nový zástupce.“

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Canada Expels PA Official for ‘War Tweet’ on Jews.

Jedna myšlenka na “Kanada vypověděla zástupkyni Palestinské autonomie za propagaci války proti židům”

Komentáře nejsou povoleny.