Průzkum: Likud by v Knesetu posílil o 10 mandátů

Ohodnoťte článek

Noam Šalit po pěti a půl letech objímá svého syna, v pozadí premiér Netanjahu

Podle průzkumu, který pro Kanál 2 izraelské televize provedl Institut Sarid by při volbách do Knesetu, pokud by se konaly dnes, strana Likud (Jednota) získala o 10 mandátů více, zatímco strana Kadima (Vpřed) o 11 méně. Likud by tak měl 37 křesel, Kadima jen 17 a před ní by se umístila i Avoda (Strana práce) s 22 mandáty.

Strana Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov) ministra zahraničí Avigdora Libermana by si udržela současných 15 mandátů.

Na otázku, kdo by preferovali jako vůdce, se 41 % vyslovilo pro současného premiéra a předsedu Likudu Binjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu), 15 % pro předsedkyni Strany práce Šely Jechimovič (Shelly Yechimovich) a 9 % pro předsedkyni Kadimy Cipi Livni (Tzipi Livni) a pro Liebermana.

Kanál 2 připisuje nárůst popularity Likudu dohodě o propuštění Gilada Šalita (Gilad Shalit). Jechimovič podle televize posílila díky letním sociálním protestům. Livni naopak oslabila její kritika dohody o propuštění Šalita, která podle některých přišla příliš pozdě a podle jiných zade příliš brzo po realizaci dohody.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Poll: Likud Up to 37 Knesset Seats.