Sýrie kvůli sankcím EU a USA snižuje těžbu ropy

Ohodnoťte článek

syrské zařízení na těžbu ropy
syrské zařízení na těžbu ropy

Syrské ministerstvo ropného průmyslu minulý měsíc v reakci na sankce Evropské unie a USA nařídilo snížení těžby ropy, protože ji nedokáže v dosavadním množství prodat do zahraničí. Oznámila to agentura UPI s odkazem na vyjádření společnosti Gulfsands Petroleum, podle níž je důvodem nedostatečná kapacita pro skladování ropy v zemi.

Těžba až dosud probíhala podle zmíněné společnosti normálně. Ve své pololetní zprávě nicméně společnost uvádí, že kvůli sankcím EU a USA v Sýrii „existuje nejistota.“ K embargu na dovoz syrské ropy se minulý týden přidala také Kanada.

Snaha o uvalení širších sankcí proti Sýrii selhala minulý týden v Radě bezpečnosti OSN poté, kdy se proti postavily Rusko a Čína.

Společnost Gulfsands Petroleum, která v Sýrii pracuje od roku 2000, v srpnu oznámila, že zastavila platby a výkon hlasovacích práv synovci prezidenta Bašára Assada (Bashar Assad) Ramimu Machlúfovi (Rami Makhlouf).

Omezení těžby bylo nařízeno také nizozemské společnosti Royal Dutch Shell a francouzské společnosti Total.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Syria Cuts Oil Production in Response to US, EU Sanctions.