Na sever Izraele vystřelili z Libanonu 4 rakety

Ohodnoťte článek

raketa Kaťuša
raketa Kaťuša

Nejméně 4 rakety typu kaťuša byly v noci na dnešek vystřeleny z Libanonu na severní Izrael. Podle izraelského veřejnoprávního rozhlasu Hlas Izraele (Kol Jisrael) dopadly rakety poblíž dvou obcí u hranice. Nejsou hlášeny škody na zdraví, poškozena byla pouze drůbežárna v jedné z obcí.

Izraelská armáda opětovala palbu na místo, odkud byly střely vypáleny. „Izraelské obranné síly považují incident za vážný a přejí si zdůraznit, že je odpovědností libanonské vlády a libanonské armády zabránit palbě na Izrael,“ uvedl v prohlášení armádní mluvčí.

Hranice s Libanonem je v posledních letech klidná. Naposledy byly na území Izraele vystřeleny 3 rakety v lednu 2009 a 1 raketa v říjnu 2009 a ani tehdy naštěstí nedošlo je škodám.

Libanon má stále na paměti škody, které mu vznikly, když v létě 2006 Hizballán (Alláhova strana) vyprovokoval přepadem izraelského území a únosem vojáků Eldada Regeva a Ehuda Goldwassera Druhou libanonskou válku. Oba vojáci byli Izraeli vráceni po dlouhém jednání mrtví, výměnou za propuštění vraha dětí Samira Kuntara, 4 libanonské válečné zajatce a ostatky 199 zabitých teroristů.