Izrael se rozhodl přerušit vztahy s UNHCR

Ohodnoťte článek

UNHCRVysoký diplomatický zdroj dnes sdělil, že izraelské ministerstvo zahraničí rozhodlo o přerušení vztahů s Radou OSN pro lidská práva (UNHCR). Jedná se o reakci na rozhodnutí orgánu OSN zřídit vyšetřovací komisi, zabývající se výstavbou izraelských obcí v Judeji a Samaří.

Zdroj uvedl, že rozhodnutí je pramení ze série jednostranných kroků, které se proti Izraeli snaží vést „Palestinci.“

Podle dnešního ministerského rozhodnutí se nebude izraelský velvyslanec u OSN Ron Prosor účastnit jednání UNHCR a nebude reagovat na žádosti rady o materiály a o koordinaci návštěv Izraele.

Zdroj dodal, že UNHCR věnuje stejnou pozornost výstavbě v Judeji a Samaří jako vraždění tisíců v Sýrii a masakru ve Francii.

Ohledně včerejšího rozhodnutí Nejvyššího soudu o obci Migron, tento vysoce postavený zdroj sdělil, že rozsudek je nutné respektovat. „Každý akceptuje rozhodnutí Nejvyššího soudu. Zkouška spočívá v alternativách, které vláda nabízí obyvatelům.“

Zdroj také upřesnil, že hrozba strany Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov), že kvůli Migronu opustí vládu, se týkala situace, kdy by vláda rozhodla o násilném vysídlení obyvatel. V současnosti žádná hrozba odchodu z vlády kvůli Migronu neexistuje. (Předsedou Jisrael Bejtejnu je ministr zahraničí Avigdor Lieberman – pozn. překladatele)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel Decides to Sever Ties with UNHRC.

4 komentáře u „Izrael se rozhodl přerušit vztahy s UNHCR“

  1. NO KONEČNĚ!!!! DOŠLO ŘEŠENÍ NA VÝZNYMU…VLÁDY ,,STÁTU IZRAEL“ 2012…..KDY OSN A JEHO RADA PRO LIDSKÁ PRÁVA JE RADOU ,,FAŠIZUJÍCÍCH STÁTŮ“§§
    P.S
    ,,,KTERÉ USILUJÍ O GENOCIDU NÁRODA IZRAELE“

  2. Doufám, že už to všichni konečně pochopili. Externě si do problematiky osad kecat nedáme a interně to provedeme podle nejlepšího svědomí a zákonným způsobem. 😉

Komentáře nejsou povoleny.