Zachraňte palestinského realitního makléře před smrtí!

Ohodnoťte článek

Dům Machpela
Dům Machpela v Hebronu

Izraelští zákonodárci vyzývají vládu, aby pomohla zachránit před smrtí palestinského Araba, který jako realitní makléř zprostředkoval prodej domu v Hebronu Židům.

Předseda Rady židovských obcí Judeje a Samaří (Rady Ješa) Dany Dajan (Danny Dayan) vyzval předsedu vlády Binjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu) a ministra obrany Ehuda Baraka, aby pro záchranu života Muhamada Abú Šahaly (Muhammad Abu Shahala) urychleně něco udělali.

Zprostředkovatel, který dům získal pro jako zástupce jeho současných židovských vlastníků, byl Palestinskou správou odsouzen k smrti za „zločin“ pomoci Židům v nákupu nemovitostí.

„Abú Šahala bude popraven v Ramalláhu, pouhých 15 minut jízdy od (izraelských) vládních sídel v Jeruzalémě,“ varoval Dajan. „Má být popraven za ‚zločin‘ pomoci Židům koupit dům v Hebronu.“

„Izrael nesmí dopustit, aby k tomuto výsměchu (spravedlnosti) došlo,“ dodal.

V Ramalláhu sídlí jako vláda autonomní Palestinské správy, tak předseda hnutí Fatáh a Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas).

Dům nedaleko Jeskyně praotců (Jeskyně Machpela) byla novými vlastníky po koupi pojmenován Dům praotců (Dům Machpela) a přeměněn na obytný dům.

Ministr obrany Barak nicméně jakmile koupě domu vyšla najevo nařídil obyvatelům okamžité vysídlení s tím, že jejich nastěhování do nového domu před Pesachem bylo „provokací.“ Když neuposlechli, armáda je donutila z domu odejít.

 sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Save the Broker Who Sold the Machpela House!