Zlatá horečka v Izraeli – nedaleko od Eilatu

Ohodnoťte článek

Nelze vyloučit že v Izraeli zanedlouho vypukne opravdová zlatá horečka. Nedávno penzionovaný a svými projevy medializovaný bývalý šéf Mossadu Meir Dagan si podal žádost o povolení hledat zlato v oblasti nedaleko od Eilatu (Ejlat, Elat). Informaci o tom přinesl úterní Bussiness Week.

Dagan se vloni stal předsedou dozorčí rady telavivské společnosti Gulliver Energy. Náplní firmy je hledání ložisek nafty, zemního plynu a minerálů.

Jako šéf Mossadu zůstal diskrétní, ale po odchodu ze služby se začal velice intenzivně vyjadřovat k aktuálním problémům, proslavil se zejména kontroverzním postojem k veškerým diskusím týkajících se izraelského vojenského útoku na íránské jaderné cíle.

Jeho aktivity v oblasti hledání zlata se budou koncentrovat na ploše 42 čtverečních kilometrů v okolí nejjižnějšího izraelského města Eilatu.

Na konci minulého roku získala společnost Gulliver také povolení hledat uran.

Naleziště nafty a zemního plynu ve Středozemním moři nedaleko břehů Izraele činí z Izraele potenciálního vývozce energií.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Gold Rush in Israel – near Eilat.