Do Izraele přijel v dubnu rekordní počet turistů

Ohodnoťte článek

bat micva na Masadě
bat micva na Masadě

Turismus do Izraele dosáhl v dubnu 2012 nového rekordu. Izraelské ministerstvo turismu oznámilo, že minulý měsíc do země přijelo okolo 345 tisíc návštěvníků, což je o 19 % více než ve stejném období roku 2011 a o 12 % více než v rekordním měsíci dubnu 2010.

Rekordního počtu 296 tisíc dosáhl v dubnu letošního roku také počet turistů, kteří v Izraeli strávili více než jednu noc. Je jich o 13 % více, než ve stejném období loňského roku a o 11 % více než v dubnu 2010.

„Trvale rostoucí počet přijíždějících turistů je důsledkem aktivit ministerstva turismu v oblastech marketingu, turistické infrastruktury a zlepšování turistických produktů,“ uvedl ministr turismu Stas Misežnikov (Stas Misezhnikov).

Mezi nejoblíbenější cíle tohoto roku patří svaté město Jeruzalém, pevnost Masada v Judeji a Jeskyně patriarchů v Hebronu.

Podle údaje izraelského Ústředního statistického úřadu přijelo během první třetiny roku 2012 do země více než milion návštěvníků – o 6 % více než v témže období v roce 2011 a o 4 % více než v roce 2010.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku April 2012 Tourism Hits Record High.