Izraelský ministr dopravy si vyzkoušel tramvaj ForCity z dílen plzeňské Škody Transportation

Ohodnoťte článek

Škoda TransportationJisrael Kac v tramvaji ŠkodaDelegace zástupců izraelské vlády v čele s ministrem dopravy Jisraelem Kacem (Yisrael Katz) se koncem minulého týdne v rámci vládní návštěvy České republiky projela moderní tramvají 15T ForCity z dílen plzeňské Škody Transportation.

Vozidlo podobné koncepce by mohla Škoda Transportation dodávat do Tel Avivu, kde se bude v blízké době vypisovat tendr na dodávku lehkých kolejových vozidel v hodnotě půl miliardy eur. Informaci přinesl web Škody Transportation.

Izraelská vládní delegace si chtěla prohlédnout tramvaj 15T ForCity přímo v městském provozu. Proto se vydala z pražského Těšnova směrem na Malou stranu až k úřadu vlády. V obloucích pražských tratí se tak mohli sami přesvědčit o tom, jak je ForCity tichá a otočné podvozky zajišťují pohodlnou a plynulou jízdu na všech úsecích.

„Škoda Transportation se začátkem loňského roku zúčastnila předběžného kola před samotným výběrovým řízením na dodávku tramvají pro Tel Aviv. Podle vyjádření NTA (National Transport Authority, státní firmy, která výběrové řízení připravuje) bylo naše vozidlo vyhodnoceno jako nejzajímavější a nejvíce odpovídající potřebám města,“ říká Josef Bernard, generální ředitel společnosti Škoda Transportation.

V připravovaném tendru na lehká kolejová vozidla může Škoda Transportation uspět i ve velmi tvrdém konkurenčním prostředí díky unikátním technickým řešením, jako jsou například otočné podvozky, které přispívají k pohodlné a bezpečné jízdě a současně výrazně snižují provozní náklady operátora. „Pro Tel Aviv jsme navrhli koncepci vozidla odvozeného z naší nejmodernější tramvaje 15T ForCity. Ta už jezdí nejen v Praze, ale i lotyšské Rize,“ dodává Josef Bernard.

Úspěch Škody Transportation v tendru v Tel Avivu by znamenal nejen jeden z největších obchodních úspěchů v novodobé historii firmy, ale zároveň významnou referenci pro celé české strojírenství. Český výrobce by se tím také uchytil na perspektivním trhu, kde se v blízké budoucnosti očekává velmi významný růst v oblasti kolejové dopravy.

Jedna myšlenka na “Izraelský ministr dopravy si vyzkoušel tramvaj ForCity z dílen plzeňské Škody Transportation”

Komentáře nejsou povoleny.