V Judeji a Samaří se budou prodávat pozemky pro 551 nových domů

Ohodnoťte článek

Ariel Atias
Ariel Atias

Izraelský ministr bydlení Ariel Atias včera oznámil, že jeho ministerstvo chystá prodej pozemků na výstavbu 551 nových bytových jednotek v Judeji a Samaří (Jehuda ve Šomron).

Podle oznámení budou prodány pozemky pro 117 bytů v Arielu, pro 92 bytů v Ma’aleh Adumim, pro 144 v Adam, pro 114 v Efrat a pro 84 v Kirjat Arba (Kiryat Arba). Zmíněných 551 bytových jednotek vznikne nezávisle na 300 bytech, jejichž výstavba byla oznámena v Bejt El (Beit El).

Prodej půdy pro výstavbu dohodl ministr Atias včera s premiérem Binjaminem Netanjahuem (Binyamin Netanyahu).

Atias prodej přivítal: „Zvyšující se nabídka pozemků pomáhá mladým párům. Výstavba v Judeji a Samaří posiluje osidlovací projekt. 30 bytů bude vyklizeno, ale namísto nich bude postaveno 850 nových. Za těchto okolností se jedná o správné řešení.“

Oznámení přišlo jen několik hodin poté, kdy Kneset zamítl návrh zákona, jehož cílem bylo obejít soudní příkaz ke zničení pěti obytných domů ve čtvrti Ulpana v Bejt El, v nichž žije 30 rodin.

Pro zákon hlasovalo 22 poslanců, proti bylo 69. Zbytek ze 120 poslanců se hlasování zdržel nebo se jej nezúčastnil. Ani nikdo z poslanců, kteří jsou ministry nebo náměstky ministrů, nakonec neriskoval a netestoval, zda premiér splní svůj slib, že z vlády odvolá každého, kdo přijetí zákona podpoří. Jednací sál tak opustil například předseda strany Židovský domov Daniel Herškovic (Daniel Hershkowitz), ministr Juli Edelstein (Yuli Edelstein) a náměstek ministra Ajúb Kara (Ayoub Kara).

 sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Housing Ministry to Market 551 New Homes in Judea and Samaria.

Jedna myšlenka na “V Judeji a Samaří se budou prodávat pozemky pro 551 nových domů”

  1. je to hanba a neštěstí pro celý region, dojde k vyhrocení celé situace, výhledově na to doplatí Izraelci více nežli Palestinci, kterým přeje demografie. Potvrzuje se moje tvrzení, za které si od zdejších „diskutujících“ vysluhuji jen nadávky a urážky, které však ukazují jen jejich vlastní myšlenkovou a argumentační impotenci. Je neštěstím pro Izrael, že má duševně choré vlády, které riskují hlavně cizí životy, jejich blízcí tam v případě vážného konfliktu rozhodně trčet nezůstanou. Kdo z Izraelců se nastěhuje na okupovaná území, koleduje si samozřejmě o potíže, okupovaná území jistě budou místem partyzánského boje. A neprospěje to ani Palestincům, kteří nebudou moci v rozvoji své vlasti postoupit vpřed a ani se nebude rozvíjet jejich společnost spíše sekulárním než vypjatě náboženským směrem, v součtu, je to škoda pro nás všechny.

Komentáře nejsou povoleny.