Prezident Izraele kvůli šabatu zrušil účast při zahájení olympiády

Ohodnoťte článek

prezident Šimon Peres a izraelský olympijský tým
prezident Šimon Peres a izraelský olympijský tým

Respektování šabatu je pro izraelského prezidenta Šimona Perese (Shimon Peres) důležitější, než účast na slavnostním zahájení olympijských her. XXX. letní olympijské hry začnou v Londýně v pátek 27. července 2012 večer, kdy začíná šabat.

Úřad prezidenta předevčírem vydal prohlášením, v němž se uvádí: „Prezident Izraele se nezúčastní zahajovacího ceremoniálu olympijských her, který se bude konat v pátek večer. V okolí olympijského stadionu nejsou hotely ve vzdálenosti, kam by bylo možné pěšky dojít, a prezident se rozhodl zrušit svoji návštěvu, aby se vyhnut znesvěcení šabatu. Prezident přeje izraelským sportovcům úspěch a doufá se zbytkem národa, že se vrátí s medailemi.“

Prezident také předevčírem členy izraelského olympijského týmu přijal a osobně jim popřál hodně úspěchů.

Prezident Peres není považován za praktikujícího žida, nicméně je znám svoji hlubokou vírou a respektem vůči svatým židovským zvyklostem.

Prezident a další vysocí státní představitelé při svých oficiálních aktivitách běžně dbají na to, aby neznesvěcovali šabat.

  sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Peres to Honor the Sabbath and Skip Olympics Opening.

Jedna myšlenka na “Prezident Izraele kvůli šabatu zrušil účast při zahájení olympiády”

Komentáře nejsou povoleny.