Indické válečné lodě navštívily Haifu

Ohodnoťte článek

izraelsko-indická spolupráceČtyři válečné lodě indické západní flotily Mumbai, Trishul, Gomti a Aditya v pondělí minulý týden zakotvily v Haifě na čtyřdenní návštěvě Izraele, aby „posílily služební vazby“ a oslavily 20 let diplomatických vztahů.

Válečné lodě vybavené moderními elektronickými senzory a raketovými systémy ukázaly „důležitost, jakou Indie přikládá rostoucím indicko-izraelským vztahům a pokračující spolupráci a kontaktům mezi oběma zeměmi, jejichž růst očekává,“ cituje indický web The Economic Times nejmenované indické představitele.

„Indické válečné lodě pravidelně navštěvují přístavy v západní Asii a východní Africe a potvrzují svoji mírovou přítomnost a solidaritu se zeměmi regionu,“ uvedli.

Indičtí námořníci také vzdali čest indickým vojákům, kteří padli za I. světové války při osvobozování Haify z otomanské nadvlády a jsou ve městě pohřbeni. Město Haifa se nedávno rozhodlo do školních osnov dějepisu informaci o statečnosti indických vojáků při osvobozování města.

Indian navy warships on goodwill visit to Israel to celebrate diplomatic ties – článek na webu The Economic Times (anglicky)