Kanadský ministr zahraničí překvapivě navštívil Izrael a modlil se u Západní zdi

Ohodnoťte článek

Kanadský ministr zahraničí John Baird překvapivě navštívil Izrael a modlil se v Jeruzalémě spolu s rabínem Rabinovičem  u Západní zdi. Informaci o tom přinesly noviny The Canadian Jewish News (CJN).

Baird je na návštěvě na Středním východě kde chce na místě zjistit situaci v utečeneckých táborech pro syrské utečence v Libanonu a Jordánsku a rozhodnout tak kvalifikovaně o pomoci Kanady v této humanitární krizi. Návštěva Izraele nebyla původně v plánu cesty kanadského ministra zahraničí, když odlétal z Otawy 10. srpna.

Kancelář rabína Rabinowitze, odpovědného za náboženské záležitosti týkající se Západní Chrámové stěny a svatých míst v Izraeli vydala prohlášení, že ministr Baird navštívil toto místo aby vyjádřil svoji úctu a přátelství Izraeli a jeho obyvatelům. Dále řekl, že přátelství a podpora vůči Izraeli budou pokračovat a budou posíleny.

Oficielní návštěva kanadského ministra zahraničí v Izraeli se uskutečnila letos v únoru, kdy se zúčastnil Herzlijské konference pořádané Interdisciplinárním centrem v Herzlii

Fotografie: Western Wall Heritage Foundation

2 komentáře u „Kanadský ministr zahraničí překvapivě navštívil Izrael a modlil se u Západní zdi“

  1. Dělá to na mě dojem, že kanadský ministr po návštěvě Libanonu a Jordánska, kde hovořil s uprchlíky ze Sýrie, došel k závěru, že modlitba je to jediné co ještě skutečně může pomoct.

  2. Take si to myslim. Je to hezke gesto i vuci nam. Je jeste mozne, ze dalsim duvodem bylo si narychlo odskocit do normalniho sveta po serii navstev v Libanonu a Jordanska.

Komentáře nejsou povoleny.