Poskytovatelé internetu v Izraeli musejí nabídnout filtry proti obscénnosti

Ohodnoťte článek

internet a dětiIzraelský ministr komunikací Moše Kachlon (Moshe Kachlon) z Likudu dnes podepsal nový právní předpis, který nařizuje poskytovatelům internetových a mobilních telefonních služeb poskytnout svým klientům bezplatný a účinný nástroj na filtrování obscénních a jiných škodlivých stránek a obsahu.

Přijetí právní normy navrhl poslanec Alex Miller ze strany Izrael náš domov (Jisrael Bejtejnu).

Poskytovatelé spojení a obsahu budou také muset informovat své zákazníky o existenci škodlivých stránek a obsahu, a to jak obecně a zejména konkrétně co se týče obsahu, který může poškodit děti. Budou také muset informovat zákazníky o různých dostupných způsobech blokování přístupu na takové stránky a k takovému obsahu.

„Tato změna umožní rodičům pro ochranu svých dětí získat zdarma informace a nástroje na filtrování škodlivých stránek pro jejich počítače a mobilní telefony,“ uvedl Kachlon.

Poskytovatelé internetových a mobilních telefonních musejí své zákazníky informovat o nebezpečích a řešeních čtyřmi způsoby: tištěnými brožurami, reklamou na svých webech, zmínkou ve smlouvách a prostřednictvím svých zaměstnanců, zabývajících se péčí o zákazníky.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku New: Web Providers Must Offer Obscenity Control.