Rakety vystřelené z Gazy poškodily domy ve Sderot

Ohodnoťte článek

Od zahájení školního roku v Izraeli 27.8.2012 bylo jihoizraelské město Sderot již několikrát cílem raket z pásma Gazy. Dnes (v pátek ráno)  jedna ze dvou raket vystřelených na město poškodila dva domy v obytné čtvrti města. Obyvatelé se stihli schovat v krytu a tak si zachránili život. Jedna z žen utrpěla těžký šok. Je třeba říci, že při šoku sice neteče krev, ale to neznamená, že takový stav je méně nebezpečný.

Je třeba připomenout že jeden z domů na které bylo vystřeleno byl znovuvystavěn po té, kdy byl již zcela zničen při podobném útoku před 4 roky.

Druhá raketa explodovala v otevřeném prostoru a nezpůsobila škody.

Teroristé z Gazy také znají rozvrh hodin izraelských dětí a hodinu jejich přichodu do školy a hodinu, kdy vyučování končí. Během prvního školního dne proto zvolili právě tyto hodiny pro vystřelení raket.  Naštěstí tyto rakety explodovaly v otevřeném prostoru a nikdo nebyl zraněn.

Minulou neděli rakety explodovaly v továrně, kde způsobily škody a jeden dělník byl zraněn.

Až se čtenáři či posluchači zpráv ze Středního východu dočtou o izraelském leteckém útoku na Gazu, neměli by zapomenout, že teroristé z Gazy hrají s obyvateli Negevu ruskou ruletu o život. IDF tedy logicky chrání své obyvatele.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Gaza Rocket Hits Sderot Home 

Jedna myšlenka na “Rakety vystřelené z Gazy poškodily domy ve Sderot”

Komentáře nejsou povoleny.