Švagra vůdce Hamasu léčili v Izraeli

Ohodnoťte článek

Ismajl Haníja
Ismajl Haníja

Sestra vůdce Hamasu (Hnutí islámského odporu) v Gaze a předsedy tamní vlády Ismajla Haníji (Ismail Haniyeh) doprovázela svého nemocného manžela do Rabinova léčebného centra v Izraeli, kde mu byla poskytnuta pohotovostní lékařská péče. Informaci přinesly hebrejské noviny Jediot Achronot.

Suhila Abd el-Salam přicestovala do Izraele se svým manželem před čtyřmi měsíci, kdy utrpěl závažnou srdeční zástavu, kterou nemocnice v Gaze nebyly schopné léčit.

Pár dostal povolení k překročení hranic do Izraele, aby Haníjovu švagrovi mohla být poskytnuta naléhavě potřebná lékařská péče.

Pacienta přivezla gazanská sanitka na hraniční přechod Erez, kde jej převzal Magen David Adom (Červený Davidův štít) a dvě policejní vozidla jej eskortovala do nemocnice v Petach Tikvě. Pár v nemocnici zůstal přibližně týden, dokud se stav pacienta nestabilizoval a poté se vrátil do Gazy.

Izraelští představitelé odmítli zprávu komentovat a nemocnice uvedla, že k věci nic nebude uvádět.

Ismajl Haníja a teroristická organizace Hamas, v jejímž čele stojí, odmítají uznat právo Státu Izrael na existenci a vytrvale podnikají útoky na židovský stát a jeho civilní obyvatele.

Po nedávném útoku na Sinaji Haníja stejně jako egyptské Muslimské bratrstvo obvinili z odpovědnosti za útok Izrael.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News,a to článku Haniyeh’s Brother-in-Law Treated at Israeli Hospital.

Jedna myšlenka na “Švagra vůdce Hamasu léčili v Izraeli”

  1. Pokud je mě známo neměl jinou možnost vzhledem k tomu že místní šaman měl plné termíny a tak i když nerad svěřil se jiným odborníkům — strašně ho to mrzí a bude to hledět napravit ….ale je důležité vědět kdo koho volí při lečení …..

Komentáře nejsou povoleny.