Turecko je na straně Židů ve věci zákazu obřízek v Německu

Ohodnoťte článek

 

Ministr Egemen Bağış

Turecko ustoupilo od protižidovské rétoriky a přidalo se na stranu Židů ve věci zákazu obřízek soudem v Kolíně a žalobou na rabína, který provedl obřízku ve městě Hof. Turecký ministr pro záležitosti Evropské unie se vyjádřil v Süddeutsche Zeitung o zákazu obřízek jako o nebezpečí pro svobodu náboženského vyznání.

V poslední době po té, kdy došlo ke konfliktu kvůli „flotile“ mezi Izraelskou armádou a teroristy IHH před dvěma roky se v tureckých médiích objevily mnohé antisemitské a antiizraelké filmy a programy.

Soud v Kolíně před několika týdny vydal zákaz obřízek po té, kdy čtyřletý muslimský chlapec byl hospitalizován po obřízce, která měla za následek prudké krvácení. Obřízku z náboženských důvodů u malých chlapců provádějí i muslimové a také Židé.

Kancléřka Angela Merkel se snaží legislativní cestou zrušit zákaz soudu který  vydal zákaz obřízek u novorozenců anebo malých chlapců, protože je to nebezpečné a protože dítě nemůže vyjádřit svůj souhlas anebo nesouhlas se zákrokem. Turecký ministr pro evropské záležitosti Egemen Bağış napsal, že rozhodnutí soudu je v přímém rozporu s ústavní zárukou svobody náboženství. Bağış napsal, že zákaz obřízek by se týkal i pěti miliónů muslimů žijích v Německu. Uvedl také, že rabíni označili zákaz obřízek u malých chlapců jako nejzávážnější porušení svobody od doby Holocaustu. Dodal, že interpretovat obřízku jako poškození zdraví znamená ignorování kulturních a historických hodnot. V této souvislosti je snad možné připomenout, že zákaz obřízky jako poškození těla hodnotili i Řekové a Římané a proto je také zakazovali.

Noviny také uvedly, že je to možná náhoda, ale možná také ne, že filatelistická služba Německa příští měsíc plánuje vydat poštovní známku, která připomíná  Ježíšovu obřízku  ve věku osmi dnů, jak to předepisuje židovská tradice.

Izraelský vrchní rabín Jona Metzger, během své návštěvy v Německu, kdy se pokoušel osvětlit situaci a přesvědčit německé politiky, aby změnili právní situaci v otázce obřízek. Rabín Metzger řekl, že je přesvědčen že rozhodnutí soudce v Kolíně nebylo antisemitské, ale vychází z neinformovanosti, nebo dokonce z hlouposti. Zdá se, že je pouze otázkou času, kdy v Německu budou obřízky legalizovány .

hm 

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News,a to článku Turkey Backs Jews against German Circumcision Ban.

Jedna myšlenka na “Turecko je na straně Židů ve věci zákazu obřízek v Německu”

  1. Turci nejsou s námi proto, že by nás měli v lásce, ale hlavně proto, že se tento problém týká se zákazem obřízek právě kvůli muslimům, kteří maji nejspíš problémy s neodbornými zákroky. U zidov. novorozeňat s tím nebyl snad jediný zdráv.problém. Němci toto ví moc dobře, ale z politic.důvodů to nemohou zakázat jenom jim. Protože by okamžitě spustila polit.korektní média a aktivisté všeho…
    Proto se tímto zákazem nedobrovolně „vezou“ i naší bratři v Německu.

Komentáře nejsou povoleny.