Izrael chystá biometrickou databází zahraničních dělníků

Ohodnoťte článek

ilegální afričtí imigranti v Tel Avivu
ilegální afričtí imigranti v Tel Avivu

Izraelské ministerstvo vnitra navrhuje přijetí nové právní úpravy, která bude od zahraničních dělníků vyžadovat registraci do biometrické databáze, která se stane hlavním zdrojem informací o nich. Mluvčí ministerstva uvedl, že vláda má o těchto lidech jen velmi málo informací a databáze „vyplní řadu prázdných míst.“

Právní úprava se bude týkat zahraničních dělníků, ať už v Izraeli pracují legálně nebo nelegálně. Legální dělníci budou mít povinnost registrovat se do databáze při příjezdu do Izraele, zatímco nelegální do ní budou přidáni, jakmile je zadrží přistěhovalecká policie. Ministerstvo uvedlo, že podobné databáze má většina evropských zemí, stejně jako USA.

Je třeba zmínit, že policie plánuje vznik biometrické databáze, která bude zahrnovat všechny Izraelce. Zákonodárci projekt podpořili navzdory obavám ze zásahů do soukromí i řadě soudních sporů.

Podle návrhu bude legálnímu přistěhovalci, který se odmítne registrovat, odmítnut vstup do Izraele nebo bude zadržen a deportován. Registraci bude moci provádět policie, sociální pracovníci, imigrační služba a dokonce i zaměstnanci Kupot Holim. Registrační proces bude zahrnovat fotografování a využití senzorů ke sběru dat, stejně jako poskytování vzorků pro analýzu. Ilegální přistěhovalce starší 14 let bude podle návrhu možné k registraci fyzicky přinutit.

Ministerstvo uvedlo, že plánuje návrh předložit výborům Knesetu po novoroční – roš ha-šanové – přestávce.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Foreign Workers to be Recorded in Biometric Database.

2 komentáře u „Izrael chystá biometrickou databází zahraničních dělníků“

    1. Vezmeme-li v úvahu, že v ČR musí svá biometrická data už dnes odevzdat každý žadatel o cestovní pas a že EU tato data předává Spojeným státům u všech, kdo do USA cestují, ale i jen mají na území USA mezipřistání (třeba při letu do Mexika), pak Izrael je spíše pozadu…

Komentáře nejsou povoleny.