Izraelská armáda zmařila „velmi velký teroristický útok“, 1 voják padl

Ohodnoťte článek

Cahal na hranici s Egyptem
Izraelské obranné síly na hranici s Egyptem

Aktualizováno v 17:30 SELČ.

Izraelské obranné síly dnes na jižní hranici bojovaly s teroristy, kteří pronikli do Izraele z Egypta. Tři teroristé byli zabiti, padl jeden izraelský voják.

Úvodní vyšetřování ukázalo, že teroristé pronikli do Izraele v oblasti, kde ještě nestojí hraniční bezpečnostní plot, a byli silně ozbrojeni.

Izraelská armáda soustředila do oblasti Har Hafir v rámci regionální rady Ramat Negev, kde boje probíhaly, značné síly a s teroristy bojovala až do jejich likvidace.

„Bylo zabráněno velmi velkému teroristickému útoku,“ oznámil armádní mluvčí brigádní generál Joav Mordechaj (Yoav Mordechai). „Teroristé zjevně chtěli infiltrovat území Státu Izrael. Měli u sebe výbušné pásy, vesty a zbraně.“

Bylo potvrzeno, že na následky zranění při útoku teroristů zemřel jeden z izraelských vojáků. Padlým je 20letý Natanel Jehošua Jahalomi (Netanel Yehoshua Yahalomi) z Nof Ajalon (Nof Ayalon), který byl posmrtně povýšen na desátníka. Další voják byl vážně zraněn.

Brigádní generál Mordechaj dále sdělil, že v tuto chvíli se neví, ke které teroristické organizaci skupina patřila, nicméně Izraelské obranné síly jsou si jisté, že na území Izraele žádný další terorista nepronikl.

Armáda nyní situaci vyhodnocuje.