Noviny Maariv prodány konkurenci, zaměstnanci nespokojeni

Ohodnoťte článek

MaarivZaměstnanci izraelských novin Maariv se včera sešli na mimořádné schůzi poté, kdy v pátek bylo oznámeno, že majitel Nochi Dankner prodal deník majiteli konkurenčních pravicových novin Makor Rišon Šlomovi Ben-Cvi (Shlomo Ben-Tzvi).

Zaměstnanci požádali národní odborovou federaci Histradrut o povolení formálního oznámení pracovněprávního sporu, neboť prý podle zpráv médií je součástí smlouvy o prodeji novin také propuštění 1.600 zaměstnanců.

„Zaměstnanci jsou ti, kdo dělají noviny, a proto požadujeme plné zapojení do jednání, abychom mohli hájit svá práva,“ sdělil šéf odborů Maarivu Haggai Matar. „Navíc žádáme, aby mzdy za srpen byly celé vyplaceny před Roš HaŠana.“

V tuto chvíli není známo, zda Ben-Cvi spojí Maariv a Makor Rišon do jedněch novin nebo bude pokračovat ve vydávání obou titulů samostatně. Šlomo Ben-Cvi je znám jako pevný stoupenec Mošeho Feiglina (Moshe Feiglin) z platformy „Židovské vedení“ ve straně Likud. Je také rivalem Sheldona Adelsona, jemuž patří zdarma rozdávané noviny Jisrael HaJom (Yisrael Hayom). Ben-Cvi a Adelson byli partnery při vydávání nyní již nepublikovaných novin Jisraeli (Yisraeli), ale spolupráce skončili vzájemným soudním sporem.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Maariv Employees: Pay Us Our Salaries.