Do Tel Avivu přijel nový egyptský velvyslanec

Ohodnoťte článek

předseda Knesetu Reuven Rivlin a končící velvyslanec Egypta Jásir Rida
předseda Knesetu Reuven Rivlin a končící velvyslanec Egypta Jásir Rida

Na egyptské velvyslanectví v Tel Avivu včera přicestoval nový velvyslanec Egypta v Izraeli Atef Said El-Ahl, který byl dosud egyptským konzulem v Ejlatu (Eilat). Nahradí odcházejícího velvyslance Jásira Ridu (Yasser Rida), jemuž minulý týden vypršelo čtyřleté funkční období. Said El-Ahl by měl během čtyř týdnů předat izraelskému prezidentovi Šimonu Peresevi (Shimon Peres) své pověřovací listiny a oficiálně se ujmout funkce.

Izraelský armádní rozhlas informoval, že diplomaté v Jeruzalémě byli potěšeni tím, že egyptské vedení navzdory neklidné situaci v zemi vyslalo svého velvyslance do Izraele podle plánu.

Rida na slavnostním rozloučení uvedl, že „mírová smlouva mezi Izraelem a Egyptem je silná, stabilní, což sama dokazuje, a odolá všem otřesům v regionu.“ Dodal, že řešení palestinského problému by izraelsko-egyptské vztahy zlepšilo.

Atef Said El-Ahl bude pátým velvyslancem Egypta v Izraeli a prvním, který bude jmenován poté, kdy se prezidentem Egypta stal Muhamed Mursí (Mohamed Morsi) z Muslimského bratrstva.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku New Egyptian Ambassador, Appointed by Morsi, Arrives in Tel Aviv.