Hadasa dostala 10 milionů dolarů na srdeční centrum v Jeruzalémě

Ohodnoťte článek

Irene Pollin
Irene Pollin

Zakladatelka a předsedkyně organizace Sister to Sister (Sestra sestře), věnující se prevenci srdečních onemocnění žen, Irene Pollin darovala Léčebné organizaci Hadasa 10 milionů dolarů (přibližně 200 milionů korun) na zřízení kardiovaskulárního wellness institutu v Jeruzalémě.

Centrum bude pojmenováno po dceři dárkyně Lindě Joy, která se narodila s vrozenou srdeční vadou a zemřela v 16 letech.

Sister to Sister„Od založení organizace Sestra sestře ve Washingtonu D.C. jsem toužila nalézt mimo USA místo k založení programu prevence srdečních onemocnění, zaměřeného na ženy,“ uvedla Pollin.“Partnerství s Hadasou je zjevným rozšířením naší práce, bezplatné prevenční péče, díky níž je Sestra sestře výjimečná. Vzhledem ke 100leté zkušenosti, kterou má Hadasa v pomáhání ženám ze všech skupin k lepší péči o sebe samé, jsem si nedokázala představit lepší způsob, jak oslovit sestry po celém světě, než založení Institutu Lindy Joy v Léčebné organizaci Hadase v Jeruzalémě. Srdeční onemocnění neznají hranice a ani my ne.“

Hadasa - 100 letNárodní prezidentka Hadasy Marcie Natan Irene Pollin za její velkorysý dar poděkovala. „Práce a léčba, které budou prováděny v Hadase, budou kriticky důležitým příspěvkem k prevenci srdečních onemocnění a informace, které v rámci programu shromáždíme, budou využívána v Izraeli a v USA,“ uvedla.

Dar byl oznámen v rámci týdenních oslav století existence organizace Hadasa v USA, jichž se zúčastnilo takřka 2.000 lidí.

Irene Pollin Teams up with Hadassah, Establishes Women’s Heart Health Institute in Jerusalem to Empower Women Across the Globe to Get Heart Smart  – tisková zpráva organizace Hadasa (anglicky)