Hizballáh hrozí „dobytím Galileje“

Ohodnoťte článek

stoupenci Hizballáhu
stoupenci Hizballáhu

Nové video libanonské teroristické organizace Hizballáh (Alláhova strana) se zaměřuje na „osvobození Galileje,“ čímž míní dobytí klíčových míst a měst, mezi nimi turistických center, rafinérií a přístavu v Haifě.

Video bylo na web Hizballáhu umístěno v pondělí, týž den, kdy izraelští arabští politici vedli vzpomínkový protest, připomínající smrt 12 Arabů v roce 2000 při protestech a snaze rozšířit intifádu (arabskou násilnou kampaň) do severního Izraele. Video ukazuje hlavní „sionistické osady“ – čímž míní židovská města – severního Izraele jako jsou Afikim, Ma’alot a Naharíja (Nahariya). Video také zmiňuje „hlavní palestinská města v severní Palestině“, včetně Safedu (Cfatu), Akka, Tiberias, Haify a Nazaretu.

Vůdce Hizballáhu Hasan Nasralláh loni hrozil, že jeho organizace by se mohla pokusit dobýt Galileu. Nasralláh, který se na několik hodin vynořil na veřejnosti a zúčastnil se shromáždění v Bejrútu, varoval: „(Ministr obrany Izraele Ehud) Barak, (bývalý náčelník generálního štábu Gabi) Aškenazi a (současný návštěvník štábu) Beny Ganc si musejí zvyknout na tuto myšlenku. Pokud přivedou Libanon do války, naši bojovníci dobudou Galileu.“

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Hizbullah Threatens to ‚Conquer the Galilee‘.

2 komentáře u „Hizballáh hrozí „dobytím Galileje““

  1. Ten, ktery se skryva, chce dobyt Israel a to asi jmenem toho jehoz oblicej se nesmi ukazovat?…Jak chlapske zakricet,zblbnout dav a hned se zasit pod zem…..

Komentáře nejsou povoleny.