Meir Dagan po transplantaci z Běloruska zpět v Izraeli

Ohodnoťte článek

Meir Dagan
Meir Dagan

Bývalý ředitel Mosadu Meir Dagan přiletěl včera odpoledne do vlasti a byl převezen do nemocnice ve středním Izraeli k další rekonvalescenci po transplantaci jater, které se počátkem měsíce podrobil v Bělorusku.

Podle Kanálu 2 izraelské televize je ex-ředitel vnější civilní izraelské zpravodajské služby při vědomí a ve stabilizovaném stavu.

Před několika dny bylo oznámeno, že se Daganův stav zlepšil, již není v narkóze, není připojen na respirátor a sedí na gauči vedle své postele.

Dagan se zřejmě pro transplantaci v Bělorusku rozhodl kvůli tamní rychlé dostupnosti vhodných orgánů.

Daganův přítel generálmajor (v záloze) Josi Ben-Chanan (Yossi Ben-Hanan), před několika dny z Bělorusku v článku pro Jediot Achronot napsal, že Dagan „byl vždy vítězil a já vím, že tentokrát také – s pomocí B-ží – zvítězí.“

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko před dvěma týdny prozradil Daganovu přítomnost v Minsku před dvěma týdny na tiskové konferenci. Bezpečnostní opatření na ochranu Dagana poté byla zpřísněna.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Dagan in Israel after Belarus Liver Transplant.