Předvolební překvapení: Netanjahu a Lieberman oznámili sjednocení svých stran

Ohodnoťte článek

Avigdor Lieberman a Binjamin Netanjahu
Avigdor Lieberman a Binjamin Netanjahu

Předseda izraelské vlády a strany Likud Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) a ministr zahraničí a předseda strany Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov) Avigdor Lieberman dnes večer na společné tiskové konferenci oznámili, že spojí své síly ve společné kandidátce svých politických stran.

Netanjahu vysvětlil, že pro Izrael bude lepší mít silnou koalici, opírající se o silnou stranu. „Žádáme veřejnost o jasný mandát k provádění sociálních a ekonomických změn, které izraelský národ oprávněně očekává,“ řekl.

„Je toho mnoho, co je třeba udělat,“ dodal premiér. „V první řadě snížit životní náklady. Je čas dát najevo sílu tváří v tvář našim nepřátelům a jednotu ve vztahu k nám samým. Předseda vlády Izraele potřebuje mít za sebou velkou, jednotnou sílu.“

Také Lieberman uvedl, že výzvy, jimž Izrael čelí „vyžadují jednu věc – schopnost vládnout a stabilitu.“ Ministr uvedl, že koalice v posledních čtyřech letech byla jednou z nejstabilnějších v dějinách Izraele, pokud ne přímo nejstabilnější. „Hovořili jsme reformě vlády. Skutečná vládní reforma začíná dnes,“ řekl.

„Dáváme občanům Izraele skutečnou příležitost ke stabilizaci vlády,“ dodal.

Obě strany popřely zprávu Kanálu 2 izraelské televize, že se Netanjahu a Lieberman dohodli, že se budou střídat ve funkci premiéra.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Netanyahu, Lieberman Announce United Party.