Tel Aviv finalistou ankety o nejinovativnější město světa

Ohodnoťte článek

Tel Aviv
Tel Aviv

Tel Aviv je jedním ze tří finalistů soutěže o „Nejvíce inovativní město“ světa. Do finále dále v online hlasování, pořádaném The Wall Street Journal a Citibank, postoupily New York (USA) a Medellín (Kolumbie).

Tři finalisté za sebou nechali například Londýn, Kodaň, Berlín, Chicago, Singapur, Hongkong, Sao Paulo, Toronto či Vídeň.

The Wall Street Journal popsal důvody, které z Tel Avivu dělají jedno z nejinovativnějších měst světa takto: „Bílé město, naplánované Sirem Patrickem Geddese, ocenilo UNESCO jako příklad moderní architektury a urbanistického plánování.“ Noviny současně dodávají, že město bylo již v minulosti mnohokrát oceněno za svoji inovativní kulturu.

Průzkum upoutal pozornost dokonce i předsedy izraelské vlády Binjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu) a náměstka ministra zahraničí Danyho Ajalona (Danny Ayalon), kteří ocenili ohodnocení města a jeho úspěchy.

Světový statut Tel Avivu podpořil také jeho starosta Ron Chuldaj (Ron Huldai): „Investujeme velké úsilí do podpory podnikání a inovací.“

Vítězi, kterým se stane město s nejvíce hlasy v online průzkumu a který bude oznámen 24. ledna 2013, bude věnováno únorové číslo The Wall Street Journal Magazine.

Hlasovat můžete i Vy zde – http://online.wsj.com/ad/cityoftheyear

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Tel Aviv Vies for First in ‚Most Innovative City‘ Poll.