Vysoký představitel Hizballáhu přeběhl s penězi do Izraele

Ohodnoťte článek

HizballáhHlavní účetní libanonského Hizballáhu (Alláhovy strany) uprchl s velkou sumou peněz, tajnými dokumenty a mapami do Izraele, informovala v pátek libanonská média.

Podle zprávy webu Now Lebanon představitelé Hizballáhu uvedli, že 29letý telekomunikační inženýr Hussein Fahs přešel do Izraele se zpronevěřenými 5 miliony dolarů. Fahs stál také v čele operační komunikační sítě Hizballáhu.

Fahs pocházející v jižního Libanonu byl v září spolu s dalšími 4 příslušníky Hizballáhu zatčen kvůli podezření ze zpronevěry peněz organizace a spolupráce s Izraelem.

Podle novin Al-Džumhuríja (Al-Joumhouria) jej na bejrútském Haríriho letišti zatklo 20 příslušníku íránské zpravodajské služby, když se chystal odcestovat na neznámé místo. Byl tehdy podezřelý ze zpronevěry nejméně 5 milionů dolarů z íránské finanční pomoci.

Zatýkání a obviňování Libanonců kvůli údajné špionáži pro Izrael je časté. Libanonská Národní tisková agentura (National News Agency) oznámila, že minulé úterý soudce libanonského vojenského soudu Imad al-Zein vydal zatykač na 8 libanonských občanů, viněných z kolaborace s Izraelem. Všichni podezřelí, z nichž je 7 žen a 1 muž, byli obviněni v nepřítomnosti. Má se jednat o obyvatele jižního Libanonu, který je baštou Hizballáhu.

Letos v lednu byl ke dvěma letům vězení za předávání informací Izraeli odsouzen bývalý generál Libanonské armády.

V říjnu 2010 bylo za kolaboraci s Izraelem a přijetí izraelského občanství odsouzeno více než 30 Libanonců. Všichni dostali trest 15 let vězení.

Za špionáž pro Izrael bylo v posledních letech nejméně 5 lidí odsouzeno k smrti.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Hizbullah Threatens to ‘Conquer the Galilee’.

Jedna myšlenka na “Vysoký představitel Hizballáhu přeběhl s penězi do Izraele”

Komentáře nejsou povoleny.