Hamas odmítl příměří s Izraelem

Ohodnoťte článek

Hamas: ... a víme, že není lepší krve, než je krev Židů.
Hamas: … a víme, že není lepší krve, než je krev Židů.

Delegace Hnutí islámského odporu (Hamas) vedená Chálidem Mašálem (Khaled Mashaal) dnes v Káhiře při jednání s delegací egyptské zpravodajské služby, vedené ředitelem Ráfatem Šehatou (Raafat Shehata), odmítla Egyptem navrženou dohodu o příměří s Izraelem.

O další pokračování bojů má Hamas zjevně zájem, protože pro příměří stanovil podmínky, které jsou zcela nereálné.

Hamas podmínil ukončení bojů tím, že Izrael přijme mezinárodní závazek, že se vzdává cíleného likvidování teroristů – čímž by byl jediným státem světa, který zaručuje imunitu před zabitím svým ozbrojeným nepřátelům.

Dále Hamas žádal, aby Izrael zcela ukončil blokádu Gazy – čímž by teroristé měli volnou ruku k dovozu neomezeného množství libovolných zbraní.

Podle vysokého představitele Hamasu ale splnění druhé podmínky Izraelem nebylo požadováno, pokud by hranici s Gazou otevřel Egypt – což však Káhira odmítla.

Další kolo jednání o příměří má v Káhiře proběhnout zítra při jednání ministrů zahraniční věcí arabských zemí. Při té příležitosti by měl zítra do Gazy přijet generální tajemník Ligy arabských států Nábil Al-Arabí v doprovodu čtyř arabských ministrů zahraničí.

2 komentáře u „Hamas odmítl příměří s Izraelem“

  1. a víme, že není lepší krve, než je krev Židů. 😀 taková slova přímo hladí po duši, jestli si tohle myslí naši nepřátelé, co potom přátelé?! : 🙂

Komentáře nejsou povoleny.