Izrael již bombardoval přes 500 cílů v Gaze, zbořil domy vůdců Hamasu

Ohodnoťte článek

letecké údery na Gazu
letecké údery na Gazu

Izraelské obranné síly v noci na dnešek zasáhly přibližně 150 teroristických cílů v Gaze. Většinou se jednalo o míst k odpalování raket středního doletu. Letectvo také zasáhlo několik skladů zbraní.

Od zahájení Operace Sloup oblakový tuto středu bylo v Gaze zasaženo okolo 500 cílů.

Palestinskoarabská média uvádějí, že v noci na dnešek byl vybombardován dům vysokého velitele Hamasu Mohameda Sanúra (Mohammad Sanour) v Chán Júnis (Khan Younis). Zraněni byli údajně dva lidé.

Hlášeno je také bombardování domu předsedy vlády Hamasu v Gaze Ismajla Haníji (Ismail Haniyeh). Haníja v domě v době útoku nebyl.

Operace Sloup oblakový zatím přináší výsledek – došlo k výraznému snížení počtu raket, které teroristé z Gazy odpalují na Izrael. Zatímco v noci na dnešek bylo odpáleno několik raket, ještě počátkem tohoto týdne, před zahájením operace, to bylo několik desítek raket každou noc.

Raketové útoky teroristů byly obnoveny dnes ráno, kdy byly vystřeleny rakety na městě Ašdod, Ofakim a Aškelon a na další menší obce v rámci regionální rady Šaar HaNegev. Zranění ani úmrtí hlášena nejsou.

Protiraketový obranný systém Železná kupole od zahájení Operace Sloup oblakový před 3 dny sestřelil více než 130 raket z více než 300, které byly teroristy na Izrael odpáleny.

Izraelské obranné síly uvádějí, že cílem současných úderů jsou především podzemní odpaliště raket, o jejichž místech má armáda přesné zpravodajské informace.

Armáda i nadále opakovaně vyzývá gazanské civilisty, aby se drželi dál od základen Hamasu a míst odpalování raket a vyhnuli se tak zbytečným zranění nebo smrti.

Operace Sloup oblakový svým názvem odkazuje na biblický sloup, jímž B-h provázel děti Izraele při jejich cestě pouští z egyptského zajetí. V noci se sloup oblakový měnil na sloup ohňový.