Izraelský premiér: Ignorujme potlesk v OSN (+ video)

Ohodnoťte článek

Binjamin Netanjahu
premiér Benjamin Netanjahu

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) vyzývá Izraelce, kteří plánují sledovat zasedání Valného shromáždění OSN, na němž se předpokládá zvýšení statusu Palestinské správy z „nečlenské entity“ na „nečlenský stát“: Není důvod se rozčilovat.

Premiér dnes uvedl, že pokus Palestinské správy o státnost je „bezvýznamný. Rozhodnutí Valného shromáždění o povýšení statusu delegace Palestinské správy na nečlenský pozorovatelský stát nepřispěje ke vzniku Palestinského státu. Navrhuji, abychom si z potlesku ve Valném shromáždění nic nedělali. Je jedno, kolik rukou se zvedne proti nám, nemáme v úmyslu dělat kompromisy ohledně bezpečnosti Izraele.“

V projevu na akci v Institutu památky (Menachema) Begina v Jeruzalémě Netanjahu uvedl, že Valné shromáždění nikdy nemělo k Izraeli příliš sympatií. „Předložená rezoluce se nezabývá bezpečností Izraele, postavením Izraele jako židovského státu ani vyhlášením ukončení konfliktu jako předběžnými podmínkami k uznání Palestinského státu. To je jen několik důvodů, proč ji odmítáme.“

„Chceme mír, ale míru lze dosáhnout jen jediným způsobem – jednáními bez (předběžných) podmínek,“ prohlásil Netanjahu. „Nelze jej dosáhnout jednostrannými deklaracemi, které neberou v úvahu bezpečnostní obavy Izraele. Mír bude dosažen jen vzájemnou dohodou mezi Jeruzalémem a Ramalláhem a ne deklaracemi v OSN,“ dodal předseda izraelské vlády.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PM: Ignore the Sound of UN Applause.