Kirjat Malachi: 3 oběti raketového útoku z Gazy

Ohodnoťte článek

Dům po zásahu v Kiriat Malachi

Dnešní (čtvrtek 15/11)  ráno je probuzením do deště raket které z Gazy padají na jižní Izrael. Rakety směřují do Ašdodu, Aškelonu, Beer Ševy, Ofakim, Kirjat Malachi a dalších míst. Cílem teroristů je zasáhnout co nejvíce civilních cílů.

Vysílání rozhlasu je přerušováno oznámeními z jednotlivých měst, kam padají rakety. Velká města jsou chráněna systémem Železná kopule, ale ne vždy a ne všechny může toto  zařízení ochránit.

V Kirjat Malachi raketa vystřelená z Gazy přímo zasáhla starý obytný dům a zabila 3 lidi (z toho jeden manželský pár) a 5 dalších bylo zraněno.

Lze předpokládat, že během pohřbu teroristického vůdce Hamasu Ahmeda Džábárího bude střelba raket intenzivnější. Nicméně vůdcové Hamásu se pohřbu z pochopitelných důvodů neúčastní.

IDF rozhazuje v Gaze letáky, které radí obyvatelům Gazy, aby se nezdržovali v blízkosti skladů zbraní a raket.

Je však otázkou, jaký to bude mít účinek vzhledem k tomu, že Hamás a další teroristé umísťují zbraně do soukromých domů, škol a mešit.

leták Izraelských obranných sil
leták, který Izraelské obranné síly rozhazují v Pásmu Gazy a žádají tamní obyvatele, aby se v zájmu své bezpečnosti nezdržovali v blízkosti míst, kde se skrývají teroristé

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Three Killed in Grad Rocket Attack on Kiryat Malachi