Na Tel Aviv odpáleny rakety, nikdo nebyl zraněn

Ohodnoťte článek

Tel Aviv
Tel Aviv

Druhý den po sobě se rozezněly sirény červeného poplachu v Tel Avivu, po hlavním městě Jeruzalému druhém největším městě Izraele. Hamas odpálil z Gazy na město 2 rakety, ale ty jej nezasáhly. Město začalo otevírat kryty pro obyvatele.

Izraelské obranné síly oznámily, že nemají žádné informace o dopadu raket na území Tel Avivu. Někteří místní obyvatelé však slyšeli výbuch. Jedna raketa zřejmě dopadla do moře, druhá do otevřené krajiny.

Nejsou hlášena žádná zranění ani škoda.

Včerejší a dnešní útoky na oblast Tel Avivu jsou prvním případem od Války v Zálivu počátkem 90. let, kdy na město směřují rakety. Ke včerejším snahám zasáhnout Tel Aviv se přihlásil Islámský džihád, k dnešním Hamas.

Vicepremiér Moše Jaalon uvedl, že teroristům nezbývá moc raket, jimiž by dokázali Tel Aviv zasáhnout: „Nevím, zda mají ješte jednu nebo dvě rakety, ale nemají zásoby, které by mohly ohrozit centrální Izrael.“

Raketové útoky na metropolitní Tel Aviv jsou součástí mohutnějších raketových útoků palestinskoarabských teroristů na celý jih Izraele, na němž už třetí den izraelská armáda reaguje Operací Sloup oblakový.

V horší situaci jsou města na jihu Izraele – Ašdod, Aškelon, Beer Ševa, Kirjat Gan, Kirjat Malachi či Ofakim – na které rakety prší stále.