Němečtí Židé znechuceni spoluprací SPD s teroristickým Fatáhem

Ohodnoťte článek

Dieter Graumann
Dieter Graumann

Ústřední rada Židů v Německu (Zentralrat der Juden in Deutschland) je znechucena spoluprací Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) s palestinskou teroristickou organizací Fatáh.

„SPD se spojuje s teroristickou organizací, která vyzývá k nenávisti a podněcování proti Židům. Strana by se mělo stydět,“ („Die SPD macht sich gemein mit einer Terrororganisation, die zu Hass und Hetze gegen Juden aufruft. Die Partei sollte sich schämen.“) prohlásil předseda Rady Dieter Graumann v rozhovoru pro včerejší vydání novin Bild.

Dieter Grauman vyzval předsedu SPD Siegmara Gabriela a také kandidáta SPD na kancléře Peera Steinbrücka, aby se od dokumentu distancovali s tím, že pokud SPD styky s Fatáhem nepřeruší, prokáže že není způsobilá vládnout.

Gabriel v reakci na to prohlásil, že je kritikou stranického dokumentu, slibujícího „strategický dialog“ se stranou „palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse“ překvapen. „Kritice nerozumím,“ uvedl a odkázal na to, že Fatáh uznal právo Izraele na existenci a s několika izraelskými vládami jednal o míru.

Generální tajemnice SPD Andrea Nahles a delegace Fatáhu minulý týden zveřejnily dokument, v němž se slibuje prohloubení spolupráce na základě „společných hodnot“ a „společných cílů.“

Jaké hodnoty a cíle mají společné němečtí sociální demokraté a členové teroristické nacionální organizace palestinských Arabů, zůstává otázkou k zamyšlení.

Strategischer Dialog zwischen SPD und Fatah – tisková zpráva SPD o strategickém dialogu s palestinskoarabskými teroristy (německy)

Zentralrat der Juden geht auf SPD los – rozhovor Dietera Graumanna pro Bild (německy)

Andrea Nahles - Fatah
Oznámení spolupráce německých sociálních demokratů s palestinskými teroristy připadlo na výročí Křišťálové noci