Šabak dopadl teroristy, kteří odpálili bombu v autobuse v Tel Avivu

Ohodnoťte článek

výbuchem poničený autobus v Tel Avivu
výbuchem poničený autobus v Tel Avivu 21. 11. 2012

Izraelská Hlavní bezpečnostní služba (Šabak) zatkla členy teroristické skupiny, která spáchala ve středu bombový útok na autobus v Tel Avivu.

Podle prvních zpráv pochází většina podezřelých z vesnice Bejt Lakíja (Beit Lakiya) v oblasti Binjamínu, poblíž dálnice 443.

Členové skupiny, kteří se identifikují s Hamásem a Islámským džihádem, se při úvodním výslechu Šabaku přiznali, že se dohodli na plánu teroristického útoku, poté si připravili výbušné zařízení, vybrali si za cíl Tel Aviv a koupili mobilní telefon jako detonátor k odpálení nálože.

Mezi členy skupiny patří také Arab s izraelským občanstvím, původem z Bejt Lakíja, který se oženil s izraelskou Arabkou. Teroristé využili k přepravě výbušného zařízení do Tel Avivu auto patřící zaměstnavateli tohoto muže. Zaměstnavatel, jímž je Arab z východní části Jeruzaléma, o plánu nevěděl.

Onen izraelský občan poté umístil nálož do autobusu a informoval svého velitele v Bejt Lakíja, který vytočil telefonní číslo a nálož na dálku odpálil.

Vyšetřování dále pokračuje a očekávají se další zatýkání.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Shin Bet Nabs Terrorists Who Attacked Bus.