Teroristický útok na autobus v Tel Avivu: 2 vážně zranění (+ foto, video)

Ohodnoťte článek

výbuchem poničený autobus v Tel Avivu
výbuchem poničený autobus v Tel Avivu

Aktualizováno v 12:58 SEČ.

Terorista dnes okolo poledne místního času odpálil nálož v autobus č. 142 místního dopravce Dan na ulici Šaul HaMelech (Shaul HaMelech, ulice Krále Saula) v centru Tel Avivu, poblíž základny Kirja (Kirya), kde sídlí velení Izraelských obranných sil.

Dva lidé jsou vážně zraněni, jeden člověk středně těžce. Zabit nebyl nikdo.

Do nemocnice Ichilov bylo převezeno celkem 21 lidí, většina s lehčími zraněními. Další lidé jsou ošetřováni po utrpěném šoku.

Svědci vypověděli, že terorista nastoupil do autobusu, odložil podezřelé zavazadlo a pak utekl.

Policie podle prvních zpráv televize jednoho podezřelého již zadržela, následně ale byla zpráva dementována s tím, že bezpečnostní síly pátrá v oblasti dále a útočník zřejmě nebyl sám.

Úřady podle jejich vyjádření nebyly před útokem varovány, byť obecná bezpečnostní pravidla byla dodržována.

Starosta Tel Avivu Ron Chuldaj vyzval obyvatele ke klidu a pokračování v běžném způsobu života, včetně používá městských autobusů.

výbuch v Tel Avivu 21.11.2012

výbuch v Tel Avivu 21.11.2012

výbuch v Tel Avivu 21.11.2012

výbuch v Tel Avivu 21.11.2012

Z preventivních důvodů bylo podle zprávy Kanálu 2 izraelské televize uzavřeno telavivské nákupní centrum Azrieli, které se nachází nedaleko místa výbuchu.

Ke zločinu se zatím nikdo nepřihlásil. Hamas a Islámský džihád nicméně v posledních dnech hrozily útoky na občany Izraele kdekoliv na jeho území.

Podle zpráv z Gazy Hamas zprávu o útoku v Tel Avivu rozhlašuje ampliony z mešit a oslavuje. V hlavní nemocnici (sic!) v Gaze jsou na oslavu teroristického útoku rozdávány cukrovinky.