Poradce egyptského prezidenta Mursiho: Židé by se měli vrátit do Egypta

Ohodnoťte článek

img394219Poradce a blízký spolupracovník prezidenta Mohammeda Mursiho Essam el-Erian, jeden z představitelů vládní Strany svobody a spravedlnosti podle televizní stanice Cannel 10 News měl říci že by se Židé měli vrátit do Egypta.  V rozhovoru pro Dream TV network doslova prohlásil: „Pro Židy je lepší, aby žili v zemi jako je Egypt, než v zemi, která je kontaminována okupací.“  Dodal, že by se měli vrátit do Egypta, aby uvolnili místo Palestincům.  A pokračoval:“Každý Egypťan má právo se vrátit do Egypta, bez ohledu na to, jakého je náboženství.“

Egyptská média na slova El-Eriana reagovala velice podrážděně. Křesťanský novinář  Hamdi Qandil na svém twitterovém účtu položil řečnickou otázku: „Vážně se Dr. Essame domníváte, že Židé přijmou vaše pozvání?“ Jiní nekladli otázky ale raději El Eriana rovnou označili za agenta Izraele a Ameriky a obvinili ho z velezrady. Prezident Morsi slova svého poradce nijak nekomentoval.

Egyptský prezident několikrát prohlásil, že bude pokračovat v udržení míru s Izraelem a dodrží smlouvy uzavřené s mezi Izraelem a předchozím režimem, přesto, že někteří politikové z Muslimského bratrstva vyzývají k svaté válce – džihádu s cílem „osvobodit“ Jeruzalém.  Egypt ale také před několika měsící odmítl izraelský návrh pro zlepšení vztahů. Během poslední vojenské akce v Gaze (Oblakový sloup) Egypt sice odvolal svého velvyslance z Izraele, ale na druhé straně se spolu s USA a Německem ujal role prostředníka v urovnání konfliktu.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Morsi’s Advisor: Jews Should Return to Egypt

8 komentářů u „Poradce egyptského prezidenta Mursiho: Židé by se měli vrátit do Egypta“

 1. Měl bych taky jeden návrh, co kdyby Izrael anektoval celý Sinajský poloostrov a tam by se přestěhovali křesťanští Koptové z Egypta. Mohlo by tak vzniknout životaschopné soustátí. Izraelští zemědělští odborníci by zanedlouho přeměnili poušť v úrodná pole a zahrady. Izrael by získal strategický prostor pro případ ohrožení, suroviny, komunikační cesty či určité zdroje energie. No a Kopty by přestali ohrožovat muslimští šílenci a nehrozilo by jim vyvraždění.
  No dobře, jdu si dát na hlavu studenej obklad

  1. Odejít ze Sinaje byla chyba. Vojenská, ekonomická, politická. Věřím, ale že přijde den, kdy Sinaj bude opět patřit Izraeli. A těším se na ten den.
   A jestli se Izraelci budou muset vrátit do egypta, tak jedině s tanky. Jako v nedávné minulosti. V případě, že muslimské bratrstvo bude dál osnovat plány na zničení Izraele.

 2. Prečo by sa mali vrátiť, chystá sa snáď Egypt stavať nejaké nové pyramídy ?
  Alebo sa nebodaj privandrovaní Arabi chystajú vrátiť domov na Arabský poloostrov a pôvodné obyvateľstvo Kopti potrebujú pomôcť upratať po nich ten bordel ?

  1. Nikoli stavet, nybrz nicit. Muslimske silenstvo – pardon, bratrstvo – oznacilo jeden ze sedmi divu sveta, za kterym do Egypta miri rocne davy turistu, za neislamsky a proto je celkem mozne, ze skonci zalite do voskovych homoli, pokud nebudou odsouzene k zaniku jako sochy Buddhu v afghanskem Bamjanu. Tam se jejich soukmenovci opravdu predvedli.

Komentáře nejsou povoleny.