Do 19. Knesetu kandiduje 34 stran

Ohodnoťte článek

volby do KnesetuPo týdnech tahanic a sporů sestavily všechny izraelské politické strany, které se chtějí ucházet o mandáty v 19. Knesetu, své kandidátní listiny. Ve chvíli uzávěrky včera ve 22 hodin místního času 34 stran odevzdalo kandidátky a získalo schválení Národní volební komise.

Stranou, která vůbec nebude kandidovat je Acmaut (Nezávislost), kterou měl do voleb původně vést odcházející ministr obrany Ehud Barak. Nová jednička kandidátky, Šalom Simchon (Shalom Simchon), včera večer uvedla, že odchází ze strany a z politiky. Po oznámení svého odchodu Simchon informoval Komisi, že strana nebude kandidovat, a to z důvodu národní odpovědnosti, když by bylo nefér utrácet veřejné peníze na kampaň, která by zřejmě přinesla jen 2 nebo 3 poslanecká křesla.

Mezi velkými stranami, které odevzdaly kandidátky, jsou také Likud (Jednota) a Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov), které vytvořily kandidátku společnou. Odevzdání kandidátky poněkud zdržela žaloba 5 poslanců Likudu, kteří žádali soud, aby společnou kandidátku zrušil, protože byli promíchání s kandidáty Jisrael Bejtejnu odsunuti na „nerealistická místa.“ Soud žalobu odmítl s tím, že dohoda nebyla nezákonná.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku 34 Parties to Run for Knesset.