70 % Izraelců z bývalého SSSR bude volit Likud-Bejtejnu

Ohodnoťte článek

Mezi Izraelci, kteří se do země přiLikud Bejtejnustěhovali po roce 1989 ze zemí bývalého Sovětského svazu jednoznačně dominuje společná kandidátka strany Likud a „ruské“ strany Jisrael Bejtejnu, pro kterou chce lednových parlamentních volbách hlasovat 70 % z nich.

Obvinění Avigdora Liebermana z podvodu a zneužití důvěry má zatím na předvolební preference ruské komunity jen malý vliv. Vyplývá to z předvolební průzkumu Institutu Ma’agar Mohot pro ruskojazyčný web Izrus.

Stranu HaTnua ex-premiérky Cipi Livni podporuje 8 % z nich, Židovský domov Naftaliho Beneta 7 % a Stranu práce Šely Jachimovič 6 %.

Nová strana zaměřující se na přistěhovalce HaJisraelim (Izraelci) a vedená komentátorem Kanálu 9 izraelské televize Davidem Konem má podporu 4 %, stejně jako Kadima Šaula Mofaze.

Strana Ješ Atid (Existuje budoucnost) Jaira Lapida má mezi imigranty z bývalého SSSR jen 1% podporu.

volební průzkum mezi přistěhovalci z ex-SSSR 17-12-2012
volební průzkum mezi přistěhovalci z ex-SSSR 17-12-2012

Izraelci původem ze SSSR ze 77 % podporují pravicový blok, zatímco levici a střed jen z 19 %.

80 % respondentů má navíc za to, že vyšetřování předsedy Jisrael Bejtejnu Avigdora Liebermana je motivováno politicky a osobně.

Опрос института “Маагар мохот“: Кон забирает „русские“ голоса Лапида – celý článek na webu Izrus (rusky)

Jedna myšlenka na “70 % Izraelců z bývalého SSSR bude volit Likud-Bejtejnu”

  1. Raz darmo, kto žil v tzv. reálnom socializme je z preferovania ľavice raz a navždy vyliečený. Kto žil v reálnom socializme a napriek tomu preferuje socialistické experimenty, tomu sa najskôr zapáčila liečba.

Komentáře nejsou povoleny.