Generál Vladimir Šamanov: Výsadkáři připraveni na evakuaci ruských občanů ze Sýrie

Generál Vladimir Šamanov: Výsadkáři připraveni na evakuaci ruských občanů ze Sýrie 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Vladimir Šamanov
Vladimir Šamanov

Výsadková vojska RuskaRuští výsadkáři jsou připraveni přijít na pomoc ženám a dětem, nacházejícím se v Sýrii, a v případě nutnosti zajistit evakuaci ruských občanů do vlasti. Oznámil to včera novinářům velitel výsadkových vojsk (воздушно-десантные войска, ВДВ) generálplukovník Vladimir Šamanov (Владимир Анатольевич Шаманов).

„Naprosto zodpovědně prohlašuji, že jsme na to připraveni,“ prohlásil Šamanov s tím, že rozkaz samozřejmě musí vydat vojenští představitelé Ruska.

„Rád bych připomněl, že takovou zkušenost už máme – při evakuaci ruského velvyslanectví v Kábulu. Pokud přijde rozkaz prezidenta a ministra obrany, jsem připraveni takovýto úkol splnit,“ uvedl generál.

O možné evakuaci tisíců ruských občanů ze Sýrie – často Rusek provdaných za Syřany a dětí z takovýchto smíšených manželství – se 13. prosince zmínil náměstek ministra zahraničí Ruské federace Michail Bogdanov (Михаил Богданов).

O evakuaci ruského velvyslanectví v Damašku se prý zatím neuvažuje.

Jak poznamenává RT.com, zprávy o připravenosti výsadkářů na evakuaci ruských občanů přicházejí poté, kdy ze Sýrie v posledních dnech přicházejí zprávy o zajetí několika ruských občanů.