Mahmúd Abbás navštívil Benedikta XVI.

Mahmúd Abbás navštívil Benedikta XVI. 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Benedikt XVI. a Mahmúd Abbás
Benedikt XVI. a Mahmúd Abbás

Vatikán. Benedikt XVI. dnes přijal na soukromé audienci prezidenta Palestinské samosprávy. Mahmúd Abbás se poté setkal také s kard. státním sekretářem Tarcisiem Bertonem a sekretářem pro vztahy se státy, arcibiskupem Dominquem Mambertim. Rozhovor se týkal nedávného prohlášení Palestiny nečlenským pozorovatelským státem OSN.

Bylo vysloveno přání, aby tento nový status Palestinské samosprávy podnítil mezinárodní společenství k úsilí o spravedlivé a trvalé řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Toho lze dosáhnout pouze tehdy, budou-li zainteresované strany pokračovat v dobré víře v jednáních, při respektování práv každého zúčastněného. Tiskové prohlášení Svatého stolce dále uvádí, že rozhovor se zaměřil na konfliktní situaci v regionu a na přínos křesťanů ke společnému dobru v Palestině i na celém Blízkém východě.


(jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Mahmúd Abbás navštívil Benedikta XVI.

6 komentářů u „Mahmúd Abbás navštívil Benedikta XVI.“

      1. Odpustte, nechala jsem se unest, trebaze v souvislosti s – minimalne Abbasem – mi mnou pouzite slovo pripadalo jeste jako chaby popis skutecnosti.

  1. Vyjádření je hodně „diplomatické“,je vidět,že nechtěli píchat do vosího hnízda.Věta:“Toho lze dosáhnout pouze tehdy,budou-li zaintererované strany pokračovat v dobré víře v jednáních,při respektování práv každého zůčastněného.“ ❗ Je to kostatování pravdivé,jinak řečeno,budou-li např.gazanští teroristé porušovat např.právo na život pro izraelské občany,tím že na ně pouštějí rakety,pak tato jednání jsou ztráta času.Izrael a muslimští Arabové se ale patrně neshodnou na představě,co je vlastně dobrá víra.

Komentáře nejsou povoleny.